Info-centr
Info-centrum

+420273130883
info-centr.panska@seznam.cz

Kalendář akcí

Výstava: Tradice, sklo, design

30. červenec 2015 – 4. říjen 2015

Unikátní designové výrobky od společnosti Brokis, která vznikla v roce 2006 při sklárně Janštejn v Horních Dubenkách na Vysočině, si teď mohou prohlédnout i lidé v Senátu Parlamentu České republiky.
Expozice s názvem Tradice, sklo, design bude pod záštitou senátora Miloše Vystrčila k vidění od 30. července až do 4. října. Vernisáž výstavy je na programu ve čtvrtek 30. července od 14.00 hodin v senátní Výstavní síni. Řemeslná zručnost, která čerpá ze staletí předávané zkušenosti českých sklářských mistrů, se na výstavě potká s uměleckou invencí předních tuzemských i světových designérů, jako jsou Lucie Koldová, Dan Yeffet a Boris Klimek. Mimo jiné expozice návštěvníkům nabídne i pohled do výrobního procesu a umožní pocítit atmosféru sklárny jako místa přeměny sklářské suroviny v designové unikáty.

Speciální výstava Madame Tussauds v Praze

13. duben 2015 – 31. říjen 2015

Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussauds představuje na své speciální výstavě v Praze nové slavné tváře. Obnovená instalace Madame Tussauds v Praze zůstane otevřena pro veřejnost minimálně do konce října letošního roku.

Návštěvníci se mohou osobně setkat tváří v tvář s oblíbeným akčním hrdinou Willem Smithem, populárním zpěvákem Justinem Bieberem, oslňující Heidi Klum, hvězdami upírské ságy Stmívání Taylorem Lautnerem a Robertem Pattinsonem a oceňovaným hercem a komikem Jimem Carreym. Figuríny doplní své neméně slavné kolegy Lady Gaga a Bruce Willise, jež patří mezi stálice výstavy.

Více než 200 let zkušeností ve výrobě voskových figurín největších světových osobností představuje pro Madame Tussauds dědictví, které nemá konkurenci. Madame Tussauds má v současnosti kromě dočasné pražské expozice 18 stálých atrakcí po celém světě. Nejnovější pobočka Madame Tussauds bude otevřena v květnu 2015 v Orlandu.

 

Vinice na Kampě

10. září 2015 10:00 – 13. září 2015 20:00

Objevte talent našich a evropských vinařů s Vinicí na Kampě! Od čtvrtka 10. do neděle 13. září se na náměstí Na Kampě v Praze představí to nejlepší od našich a evropských vinařů společně s řadou delikates.

Akce bude probíhat každý den od 10:00 do 20:00, kdy budou otevřeny stánky s rozmanitou nabídkou českých a evropských vín, mnoha druhů uzenin a sýrů, ale také kvalitního pečiva či dezertů. Vinice by měla být příležitostí, kde můžete najednou ochutnat české víno s francouzským sýrem a třeba italským špekem, ale také rakouské víno spolu s parádním českým jehněčím z místní farmy nebo pražskou šunku a přitom neudělat víc než jen pár kroků od jednoho stánku k druhému.

Připraven je také hudební program ve znamení swingových či jazzových rytmů, ale chybět nebude ani tradiční cimbálovka. Na pódiu vystoupí Cimbálová muzika Trnka, Bára Zmeková, Zdenka Trvalcová, Cirkus Problem a další…

 

Comments are closed.