Info-centr
Info-centrum

+420273130883
info-centr.panska@seznam.cz

Nákup v centru

V oddělení «Vltavínvltavin u nás najdete širokou nabídku šperků s tímto nádherným kamenem .

Vltavíny -jsou kameny zelených odstínů, průhledné až průsvitné. Není to minerál, nýbrž přírodní sklo. Vltavíny se řadí do skupiny tektitů, impaktních skel, které se nachází jen na pár místech na Zemi. Od ostatních tektitů se vltavíny liší svojí nádherně zelenou barvou a průsvitností.

Teorie vzniku vltavínů je jedna ze záhad, které dosud nebyly tak zcela vysvětleny. Odborníci zastávají názor, že vltavíny patrně vznikly po dopadu velkého meteoritu na zem, který se následně roztavil a tavenina byla vymrštěna do oblasti Německa a Česka.  Hovoří se také o tom, že vltavíny mají mimozemský původ.

Vltavínu se říká také moldavit, což je odvozeno z německého názvu pro Vltavu (moldau).

Šperky s českými vltavíny jsou krásné šperky zdobené vltavíny v kombinaci s českými granáty.

Nabízíme Vám velký výběr prstenů, náušnic, přívěsů a náhrdelníků. Jedinečné šperky pro každou příležitost, šperky které potěší každou ženu.

preciosaV oddělení« PRECIOSA» Vám představíme šperky a křišťálové figurky nejlepší kvality
Umění sklářů z Čech je známé již od 14. století, kdy se na tomto území rozhořela první sklářská pec. Od té doby se Čechy staly sklářskou velmocí a svou výjimečnou pozici si zachovaly po sedm století až dodnes.
Společnost Preciosa je přímým pokračovatelem tradiční sklářské výroby. Její značka byla poprvé v Čechách zaregistrována v roce 1915.
Slovo ‘‘PRECIOSA‘‘ je odvozeno z ženského rodu latinského přídavného jména „PRECIOSUS‘‘, které znamená vzácný, výjimečný nebo vznešený. A přesně tyto produkty můžete najít u nás v obchodě. Broušené dekorace, která svým leskem a originalitou vhodně doplní a ozdobí každý interiér,nebo exkluzivní šperky z Českého broušeného křišťálu ,které mají styl a odpovídají světovým módním trendům. Jsou vhodné pro každou příležitost. Preciosa ( přezdívaná „český Swarovski“) má skvělou kvalitu výrobků, značkové balení včetně certifikátů pravosti a řadí se mezi luxusní značkové šperky či dárky. Český křišťál je pojem a značka Preciosa tou nejlepší reklamou.

caesaV oddělení «CRYSTAL» Vám nabízíme naši přední českou sklářskou firmu CEASAR, společnost zabývající se výrobou barevného přejímaného křišťálu s 24% obsahem olova. Značka CEASAR CRYSTAL BOHEMIAE,a.s. je pokračovatelem tradice sklářské výroby ve sklárně JOSEFODOL, založené v roce 1861 vídeňským obchodníkem Josefem Schreiberem u města Světlá nad Sázavou na Českomoravské vrchovině. Produkty této společnosti jsou právem řazeny do kategorie luxusních výrobků pro svou originalitu a vysokou uměleckou hodnotu.
Samotný výrobní proces je na vrcholu ruční výroby. Spojením vrstvy čirého křišťálu s barevnou křišťálovou vrstvou při teplotě 800°C vznikají krásné výrobky a to pod rukama našich nejlepších a nejschopnějších sklářů. Výroba je tak náročná, že doposud ji nebylo možné nahradit strojově. Mnoho hodin precizní ruční práce s sebou nese značka CEASAR. Společnost, jež převzala v roce 1995 z rukou ministra průmyslu ČR, jako první sklářská firma, prestižní ocenění kvality vyráběných výrobků, značku CZECH MADE.
Výrobky jsou známé po celém světě svým vysokým řemeslným zpracováním, zahrnují širokou škálu dekorů a tvarů od váz, mís, talířů, až po lampy a lustrové díly. Mají specifickou tvrdost a jiskřivost. Vše vzniká za aktivní spolupráce s předními českými výtvarníky, vlastními-Zdeněk Kunst a Stanislav Machek, externími-Švarc, Exnar, Janák. V minulosti byly výrobky žádány na císařském dvoře ve Vídni, v současnosti jsou oblíbené thajskou královskou rodinou. Kolekce naleznete na veletrzích Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem a MACEF v Miláně a galeriích v New Yorku a Los Angeles.

03_03_01_aidaAIDA
Plnohodnotnou alternativou známé společnosti Moser Vám zajisté bude rodinná sklářská firma AIDA. Byla založena roku 1989 Jiřím Vydrou, majitelem firmy. Jiří Vydra sám nastoupil do učení u firmy Moser v Karlových Varech, praxí zde strávil celých 17 let. Posléze společně s manželkou Drahomírou, bratrem Pavlem, vystudovaným rytcem v Kamenickém Šenově, a svými syny zakládá podnik, který nabízí výrobky ze skla od dárkových předmětů, nápojových souprav až po umělecká díla vysoké hodnoty.
Výrobky a dekory lze přizpůsobit přáním zákazníka. Vše je originál ruční práce. Surovina je zajištěna v nejlepších českých sklárnách. Sklo je zušlechťováno broušením kuličskou a hranařskou technikou, uměleckým rytím, ručním malováním a zlacením. Některá díla vznikají několik týdnů až měsíců, na rytinách jsou zobrazeny například díla od velkolepých umělců jako Alfonse Muchy, Sandra Botticelliho, Michelangela Buonarrotiho, Rubense aj., a jsou zastoupena v soukromých sbírkách po celém světě.
Zakoupením těchto originálních produktů uděláte zaručenou radost sobě i ostatním.

Miracle

MIRACLE
V našem centru můžete zakoupit originální české designové výrobky ze sklářského studia Miracle.
Studio přichází s novou, zcela originální technikou dekorování skleněných výrobků, která je založena na aplikaci kovů v kombinaci s barevnými plochami. Motivy dekorování jsou v duchu secese až po veškeré styly 21. století. Vše je výhradně ruční práce, jejíž autorkou je Vlasta Voborníková, též majitelka studia Miracle.
Výrobky jsou s velkým úspěchem exportovány do 35 zemí světa a jejich technologie je chráněna patentem Úřadu průmyslového vlastnictví ČR.
Studio Miracle, respektive majitelka Vlasta Voborníková je držitelka několika ocenění:

• Řemeslo a umění ve skle Nový Bor 2000
• European prize for Glass Art 2002
• Řemeslo a umění ve skle Nový Bor 2003
• European circle of Franz Kafka Prague 2006

karlovarska kosm.Na oddělení «Kosmetika» si můžete vybrat ze dvou Českých výrobců. Jedním z nich je Karlovarská kosmetika značky Vřídlo, výrobní družstvo se sídlem v Karlových Varech je jediným skutečným výrobcem karlovarské kosmetiky a jediným oprávněným držitelem obchodní značky. Karlovarská kosmetika byla v minulosti a je i v současnosti známá především tím, že ve svých výrobcích, vždy hojně využívala darů přírody. Štědrým zdrojem pro výrobu jsou vedle prvkových základů tryskajících karlovarských pramenů i celá rostlinná říše, byliny, keře, stromy a výtažky z léčivých západočeských slatin.
Karlovarská kosmetika obsahuje extrakty z řady léčivých rostlin, mezi něž patří mimo jiné arnika horská, rozmarýn, řepík lékařský, tymián, dobromysl, šalvěj, eukalyptus, heřmánek, máta peprná, balšám, kafr, mentol a řada jiných. Léčivé rostliny byly, jsou a budou stále platným pomocníkem nejen v lékařství, ale i při výrobě kosmetiky.

Od této firmy nabízíme: pleťovou kosmetiku, koupelové soli, masážní přípravky, péče o ruce, péče o nohy i zubní péči.
Druhá kosmetipure3ka je velmi vyhledávaná pro svou originální a vysoce kvalitní receptury na bázi piva či výtažku z chmele, jmenuje se Pure Czech, a je to dceřiná společnost značky Manufaktura. Pure Czech kosmetika, využívá příznivých účinků tradičních českých přírodních ingrediencí. LIGHT pro zjemnění a hydrataci, LIMITOVANÁ EDICE JABLKO pro zvláčnění a hydrataci, DARK pro zklidnění a regeneraci. V řadách LIGHT a DARK firma nabízí: sprchový gel, olejovou koupel, vlasový šampon, vlasový balzám, rostlinné mýdlo, denní pleťový krém, noční pleťový elixír, krém na ruce, tělové mléko, čistící gel na ruce a balzám po holení. Edice JABLKO nabízí: sprchový gel, vlasový šampon, krém na ruce, rostlinné mýdlo, tělové mléko, rostlinný balzám na rty.

027Chcete si uchovat krásné vzpomínky na jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě? Proto si přijďte vybrat k nám ze široké škály levných suvenýrů s Prahou. Nepřeberné množství magnetů, přívěšků na klíče, kryty na i Phony 5 a 6 s motivy Prahy, Alfonse Muchy a Gustava Klimta. Mnoho nejrůznějších obrazů a obrázků s Prahou, hrací krabičky, plyšový Krtečkové i dřevění Krtečkové, pastelky a tužky od firmy Koh-i-Noor, skleněné pilníky s různými dekory, trička, ručníky a utěrky,samozřejmě jsme nezapomněli na pohledy, obaly na brýle i různé plechové krabičky. Na sběratele keramických suvenýrů jsme také připraveni. Od malinkých náprstků přes zvonečky, talířky a talíře, popelníky, několik druhů a velikostí hrnečků, magické hrnečky, korbely na pivo, tácky na odkládání použité vařečky v kuchyni, slánky, pepřenky a mnoho jiného.

Comments are closed.