Info-centr
Info-centrum

+420273130883
info-centr.panska@seznam.cz

caesaV oddělení «CRYSTAL» Vám nabízíme naši přední českou sklářskou firmu CEASAR, společnost zabývající se výrobou barevného přejímaného křišťálu s 24% obsahem olova. Značka CEASAR CRYSTAL BOHEMIAE,a.s. je pokračovatelem tradice sklářské výroby ve sklárně JOSEFODOL, založené v roce 1861 vídeňským obchodníkem Josefem Schreiberem u města Světlá nad Sázavou na Českomoravské vrchovině. Produkty této společnosti jsou právem řazeny do kategorie luxusních výrobků pro svou originalitu a vysokou uměleckou hodnotu.
Samotný výrobní proces je na vrcholu ruční výroby. Spojením vrstvy čirého křišťálu s barevnou křišťálovou vrstvou při teplotě 800°C vznikají krásné výrobky a to pod rukama našich nejlepších a nejschopnějších sklářů.Caesar

Výroba je tak náročná, že doposud ji nebylo možné nahradit strojově. Mnoho hodin precizní ruční práce s sebou nese značka CEASAR. Společnost, jež převzala v roce 1995 z rukou ministra průmyslu ČR, jako první sklářská
firma, prestižní ocenění kvality vyráběných výrobků, značku CZECH MADE.

Výrobky jsou známé po celém světě svým vysokým řemeslným zpracováním, zahrnují širokou škálu dekorů a tvarů od váz, mís, talířů, až po lampy a lustrové díly.

Mají specifickou tvrdost a jiskřivost. Vše vzniká za aktivní spolupráce s předními českými výtvarníky, vlastními-Zdeněk Kunst a Stanislav Machek, externími-Švarc, Exnar, Janák. V minulosti byly výrobky žádány na císařském dvoře ve Vídni, v současnosti jsou oblíbené thajskou královskou rodinou. Kolekce naleznete na veletrzích Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem a MACEF v Miláně a galeriích v New Yorku a Los Angeles.

03_03_01_aidaAIDA
Plnohodnotnou alternativou známé společnosti Moser Vám zajisté bude rodinná sklářská firma AIDA. Byla založena roku 1989 Jiřím Vydrou, majitelem firmy. Jiří Vydra sám nastoupil do učení u firmy Moser v Karlových Varech, praxí zde strávil celých 17 let. Posléze společně s manželkou Drahomírou, bratrem Pavlem, vystudovaným rytcem v Kamenickém Šenově, a svými syny zakládá podnik, který nabízí výrobky ze skla od dárkových předmětů, nápojových souprav až po umělecká díla vysoké hodnoty.

Výrobky a dekory lze přizpůsobit přáním zákazníka. Vše je originál ruční práce. Surovina je zajištěna v nejlepších českých sklárnách. Sklo je zušlechťováno broušením kuličskou a hranařskou technikou, uměleckým rytím, ručním malováním a zlacením. Některá díla vznikají několik týdnů až měsíců, na rytinách jsou zobrazeny například díla od velkolepých umělců jako Alfonse Muchy, Sandra Botticelliho, Michelangela Buonarrotiho, Rubense aj., a jsou zastoupena v soukromých sbírkách po celém světě.
Zakoupením těchto originálních produktů uděláte zaručenou radost sobě i ostatním.

Comments are closed.